čtvrtek 12. ledna 2023
Kameny přírodní a tromlované.
Dneska vám ukáži jak vypadají kameny v přírodním stavu a ty stejné, už jako tromlované. Je to docela zajímavé srovnání. Jediné, co tam není kámen je pryskyřice - smůla u jantaru. Ale je tam proto, že jednou by z ní jantar mohl být. Čistě hypoteticky za nějaký ten milion let. A u citrinu není tromlovaný kámen, oba jsou přírodní, ale každý jiný, tak ať máte srovnání. To samé u opálu. Jeho syntetická verze je také pěkná a je to opravdu blýskavý a měňavý kámen, já osobně ho mám moc ráda. Frýdštejnské acháty ( lom Bezděčín) jsou specifické svým vzhledem. Jsou tvořeny hlavně bílým chalcedonem-kašolongem. Nebývají tak pohledné. Názvy vám napíšu od shora dolů.
Jako první je zelený chryzopras, modrý je lapis lazuli, pak jantar, nebesky modrý larimar, temně zelený malachit, fialový ametyst, přírodní opál a syntetický opalit (takové to blýskavé), zeleno-fialový fluorit, žlutý citrín , český achát, ten přírodní je z lomu Frýdštejn. Na konci je žlutý kalcit.
Jěště vám u některých kamenů můžu napsat lokalitu odkud nejčastěji pochází. Ten zelený chryzopras přírodní je Polsko, jantar je myslím z Litvy, lapis lazuli je převážne Afgánistán, larimar Dominikánská republika, achát a ametyst Česká republika. U ostatních nevím.
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Všechny kameny jsou krásné! A to je moc hezky udělané vždy ten neopracovaný a opracovaný.
OdpovědětVymazatMůj favorit je chryzopras ten neopracovaný je nádherný!
OdpovědětVymazat