neděle 31. března 2024
Pazourky s dendrity.
A dva pazourky s dendrity. Dendrity nejsou fosilní rostliny, ale jsou tvořeny oxidy a hydroxidy železa a manganu. Mají mechovitý nebo keříčkovitý tvar. A jeden kámen s žílou ametystu.
Hematit.
Ta samá pískovna a dutiny s hematitem. A ještě s něčím. To jsem zapomněla. Vypadá to jak zrezavělá koule na povrchu.
Pazourky.
Dnes trochu nečekaně výlet do jedné pískovny tady na severu na pazourky. Těm světlým se říká rohovec neboli buližník, ty černé a černé s bílými okraji jsou z baltu. Ale všechno je to pazourek. Vyfoceno při příjezdu domů na zahradě. Příští týden nafotím detailně.
sobota 30. března 2024
Banánovník lotosový - Musella lasiocarpa
Od 11.3. co jsem si tento vyhlédnutý banánovník přivezla, mu vyrazil nový list a další bude během pár dní. Bude zajímavé sledovat jak hodně naroste přes léto. Určitě ho dám ven na balkon, což doporučují. Když si představím co všechno z těch mých kytek by mělo jít z jara ven, tak nevím kam je naskládám. Jinak u tohoto banánovníku píšou na stránkách Kruhu, že aby zaplodil, musí mít květník alespoň o průměru 45 cm. Jde o to zda se to týká i kvetení. Plody nechci ani nejsou jedlé. Ale asi to bude podobné. Kam ho pak dám to netuším. Chce i pravidelně v sezóně hnojit a každý rok přesadit do většího květníku.
Skupiny kamenů.
Dříve jsem všude po zemi měla kytky. Jenže náš "nový" králík Uriáš všechny kousal. Takže na zemi v obýváku je jen minimum kytek, spíše ty co jsou velké a nedosáhne na ně, zato jsou všude kameny. Ano, občas si o některý kámen člen rodiny, včetně mě, ukopne nějaký ten prst na noze a proklíná ty kameny a moji maličkost. Bohužel není kam jinam ty veké kameny dávat. Postupně vám vyfotím takové to skupinky velkých kamenů. Ono se mění i to složení. Původně zde byla samozřejmě kytka. Pak kámen a kytka, to také nešlo, takže jen kámen, moje milovaná rula páskovaná z Jezeří. Pak přibyl kámen ze Studence a nyní tam jsou už čtyři kameny. Víc jich nebude, maximálně jiné kusy.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)